18 січня 2024 року команда ДТЕК ВДЕ отримала ще одну нагороду за будівництво І черги ДТЕК Тилігульської ВЕС під час війни.
«Зелене серце лідера» директору ДТЕК Тилігульської ВЕС Олегу Солов’ю вручила Людмила Циганок, президент Професійної асоціації екологів України (PAEU) під час міжнародного форуму «ЗЕЛЕНА ТРАНСФОРМАЦІЯ: RÉUNION».
Олег Соловей, директор ДТЕК Тилігульської ВЕС, під час свого виступу подякував організаторам за високе визнання проєкту ДТЕК ВДЕ з будівництва І черги ДТЕК Тилігульської ВЕС 114 МВт, яка стала першою ВЕС у світі, що побудована під час повномасштабної війни.
«Будівництво Тилігульської ВЕС проводилось саме в той час, коли ворог системно обстрілював енергетичну інфраструктуру країни, яка потерпала від блекаутів. Ми розуміли важливість будівництва нової розподіленої генерації у ВДЕ, щоб зміцнити енергосистему півдня України, і наша українська команда крок за кроком йшла до мети – додати в енергосистему критично важливі мегавати. Ми плануємо добудувати станцію до планової потужності 500 МВт, і вже сьогодні робимо для цього все необхідне», - сказав Олег Соловей.
В свою чергу Людмила Циганок гендиректорка «Офісу сталих рішень», президент PAEW, засновниця проєкту «Екотрансформація в Україні» підкреслила важливість підтримки компаній у реалізації екологічних та сталих проєктів на користь України.
«Україна – рівноцінний партнер в екотрансформаційних процесах Європи. Ми маємо, що показати міжнародним партнерам, ми змінюємо нашу країну, хоча й повільно. Війна, корупція, кризи – все це створює перепони, але ми не стоїмо на місці. Асоціація PAEW, яка активна в міжнародному контексті, поставила мету на 2024 рік – популяризувати напрацювання українського бізнесу і громад, демонструвати партнерам «тверді» реалізовані проєкти, відкривати Європі і світу нову Україну» - сказала Людмила Циганок.
Організатором події виступила Асоціація професіоналів довкілля України. У заході взяли участь Комісар Єврокомісії з питань навколишнього середовища, представники найвищого дипломатичного рівня – Надзвичайні й Повноважні посли європейських країн, державних і урядових організацій, галузеві експерти та представники професійних асоціацій, представники бізнесу, громад, НГО тощо.
Під час заходу іноземні учасники форуму висловили свою підтримку Україні та впевненість у необхідності зеленого переходу й реалізації масштабних екологічних проектів та ініціатив. Українські представники на практиці продемонстрували конкретні кейси з будівництва розподіленої зеленої генерації, енергозбереження, захисту довкілля та інших важливих і цікавих проектів.
Кейс І черги ДТЕК Тилігульської вітрової електростанції, будівництво якої припало на період повномасштабного вторгнення росії в Україну, був одним з найбільших проектів, представлених на форумі.
Загалом у форумі «ЗЕЛЕНА ТРАНСФОРМАЦІЯ: RÉUNION», присвяченому питанням екології та захисту довкілля в Україні, взяли участь понад 400 учасників в офлайн та онлайн форматі.