ДТЕК ВДЕ опублікував аудійовану консолідовану фінансову звітність за 2020 рік, підготовлену відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ): виручка збільшилася на 66,7% до 8 148 млн грн, головним чином за рахунок збільшення генерації до 2,4 ГВт-год в 2020 році. Консолідований прибуток за рік склав 324 млн грн.

Введення в експлуатацію нових електростанцій у 2019 році дозволило ДТЕК ВДЕ збільшити відпуск зеленої електроенергії на 71,7% до 2,4 млрд кВт-год у 2020 році. Коефіцієнт готовності вітроелектростанцій і сонячних електростанцій склав 94,6% і 99,7% відповідно, що відповідає кращим світовим стандартам і позитивно позначилося на виробництві електроенергії.

Поточний портфель ДТЕК ВДЕ – 950 МВт потужності зеленої генерації, в будівництво якої було інвестовано 1,2 млрд євро власних і позикових коштів. Ці інвестиції забезпечать щорічне скорочення викидів СО2 в атмосферу на 2,6 мільйона тонн.

У 2020 році інвестори в українську зелену енергетику були зосереджені на активних переговорах з Урядом щодо умов Меморандуму про взаєморозуміння, який повинен був розв'язати ключові питання в роботі галузі. Законодавчі зміни для проєктів ВДЕ в Україні, зниження ставок зеленого тарифу, низька платіжна дисципліна та введення граничних термінів реалізації проєктів за зеленим тарифом призупинили розвиток багатьох проєктів.

Загальна заборгованість ДП «Гарантований покупець» перед ДТЕК ВДЕ на 31 грудня 2020 року склала 5 060 млн грн з ПДВ, з яких 3 777 млн грн – борг, сформований за період з березня по липень 2020 року.

«ДТЕК ВДЕ продовжує виконувати свої зобов'язання перед інвесторами і кредиторами навіть в такі турбулентні часи. Ми очікуємо, що криза, пов'язана з несплатою за зеленим тарифом в секторі ВДЕ, вирішиться до кінця 2021 року, а державна політика щодо відновлюваної енергетики стане зрозумілою і передбачуваною. Це дозволить Україні відновити свою репутацію, повернути інвесторів для розвитку чистої енергії і впровадження нових технологій для забезпечення енергетичного переходу», – сказав Маріс Куніцкіс, генеральний директор ДТЕК ВДЕ. – Сподіваюся, що Україна розробить чітку стратегію комплексного розвитку енергетики, в тому числі відновлюваної. Зі свого боку, ми, як соціально відповідальний бізнес, готові зробити свій внесок, поділитися досвідом і продовжити діалог з державою для досягнення наших спільних цілей».

ДТЕК ВДЕ продовжує інвестувати в екологічно чисту енергетику – портфель зелених активів поповнився ДТЕК Тилігульською вітроелектростанцією потужністю 500 МВт, старт виробництва електроенергії запланований на 2022 рік. Фінансування проєкту буде частково здійснюватися коштами залученими при розміщенні зелених єврооблігацій DTEK Renewables Finance BV, які було випущено у 2019 році.