«Зелена» енергетика стає популярнішою: кількість туристів на Ботієвській ВЕС у 2018 році збільшилася на чверть

«Зелена» енергетика стає популярнішою: кількість туристів на Ботієвській ВЕС у 2018 році збільшилася на чверть

У поточному році Ботієвська вітроелектростанція прийняла 1500 відвідувачів. На об'єкті побувало на 300 осіб більше, ніж роком раніше. Це демонструє зростання інтересу людей до відновлюваної енергетики в цілому - адже вона виробляє екологічно чисту електроенергію для України.

«Зелена» енергетика стає популярнішою: кількість туристів на Ботієвській ВЕС у 2018 році збільшилася на чверть

Ботієвська вітрова електростанція - одна з головних туристичних «родзинок» півдня Запорізької області. Охочих побувати на найбільшій вітроелектростанції в Україні дуже багато - поїздки на ВЕС резервуються заздалегідь. Тому ті, кому вдається відвідати об'єкт, отримують безліч позитивних емоцій і роблять сотні фотографій на пам'ять.

Майже третина екскурсантів - діти шкільного віку. Керівництво місцевих шкіл централізовано організовує такі тури для дітей, щоб показати їм пам'ятки району і області. У літні місяці велика частина відвідувачів - це люди, які відпочивають на узбережжі Азовського моря неподалік від ВЕС.

«Наші відвідувачі, як правило, залишаються задоволені побаченим. Мальовничі пейзажі, цікаві історії та знайомство з інноваційним обладнанням. Без цього не обходиться жодна екскурсія. Я впевнений, що наші відвідувачі із задоволенням розповідають про станцію своїм близьким і таким чином популяризують «зелену» енергетику в Україні», - зазначив начальник Ботієвської ВЕС, а також за сумісництвом головний екскурсовод станції Геннадій Жуков.

З середини грудня сезон відвідувань Ботієвської ВЕС завершено. Нові екскурсії розпочнуться з кінця січня 2019 року. Зовсім скоро в області з'являться нові вітроенергетичні об'єкти, будівництво яких компанія ДТЕК ВДЕ закінчить в наступному році. Мова йде про Приморську і Орловську ВЕС - вони теж будуть відкриті для відвідування після введення в експлуатацію та налагодження всіх технічних процесів

Програма промислового туризму діє на Ботієвської ВЕС уже три роки. Екскурсії на вітроелектростанції безкоштовні для всіх бажаючих. Вони проводяться щоп'ятниці. Для того, щоб записатися на тур, потрібно залишити заявку на сайті Ботієвської ВЕС. Тур включає в себе огляд диспетчерського центру управління станцією, виїзд до турбін, відвідування майданчика у вежі вітрогенератора.