20 проєктів, що отримали фінансування від ДТЕК в рамках конкурсу «Громада своїми руками», будуть завершені до кінця листопада. Мешканцям сіл вже було презентовано 7 проєктів, які знайшли своє місце в селах громад.
Конкурс проєктів ДТЕК «Громада своїми руками» проводиться в Миколаївській області вперше, але вже продемонстрував згуртованість активних мешканців Березанської та Коблівської територіальних громад, які мали змогу подати свої проєкти та отримати фінансування для їх подальшої реалізації. Серед розмаїття проєктів перевагу було віддано тим, що враховували принципи безбар’єрності, з поданих проєктних заявок – двадцять отримали фінансування. Так, вже цього року діти з різних сіл зможуть відвідати нові дитячі майданчики, поліпшиться стан надання медичних послуг за рахунок нового медичного обладнання, з’явиться нове освітлення та нові зупинки громадського транспорту.
Одним з проєктів безбар’єрності стала ініціатива «Цифрове навчання – світ нових можливостей для дорослих людей»: для організації курсів з комп’ютерної грамотності для людей поважного віку придбано сучасне комп’ютерне обладнання.
«Акцент було зроблено саме на ту категорію людей, яким в силу свого поважного віку складніше опановувати сучасні комп’ютерні технології. Саме тому ці люди потребують нашої допомоги, що стало основною ідеєю проєкту. Хочу подякувати компанії ДТЕК за можливість здійснити мрії мешканців нашої громади», – зазначив ініціатор проєкту Олег Боз.
Серед вже реалізованих проєктів в Миколаївській області можна відмітити оновлення парку в с. Новофедорівка, озеленення території біля шкільного стадіону в с. Рибаківка, нове музичне обладнання для творчого колективу «Чайка» в с. Коблеве, нова альтанка для дітей в Краснопільському дитсадку «Буратино», спортивний майданчик з вуличними тренажерами в с. Лимани. Більшість з цих проектів враховує й екологічну складову – під час озеленення волонтери висадили понад 100 саджанців.
«ДТЕК – надійний соціальний партнер. Ми дбаємо про майбутнє громад, тому охоче підтримуємо їх розвиток у різних сферах. Цього року основним принципом конкурсу «Громада своїми руками» стало створення безбар'єрного середовища, інклюзивності в широкому сенсі. Це передбачає розвиток доступної соціально-орієнтованої інфраструктури для людей з інвалідністю та соціально незахищених верств населення. Ми були приємно здивовані, коли побачили, що майже всі учасники конкурсу врахували цей принцип у своїх проєктах. Доступні дитячі та спортивні майданчики, відкриті для відвідування паркові зони та сучасна цифрова освіта для всіх вікових категорій мешканців громад – це якісний крок в напрямі сталого розвитку територій», – зазначив Олег Соловей, директор ДТЕК Тилігульска ВЕС.
Загалом цього року участь в конкурсі беруть 32 громади з 11 областей України, серед яких є Миколаївська область. Незабаром відбудеться презентація інших проєктів, що отримали гранти в рамках конкурсу. Ініціатори проєктів подбали про безбар’єрний доступ до занять спортом, навчання та облаштованих місць відпочинку мешканців сіл.