Більша частина інвестицій у виробництво електроенергії в світі припадає на сектор відновлюваної енергетики. Використання поновлюваних ресурсів (сили вітру, води і сонячного випромінювання) дозволяє поліпшити баланс навколишнього середовища і скоротити використання традиційних видів палива. В реаліях України розвиток ВДЕ - стратегічне завдання, оскільки держава залежна від імпорту енергоресурсів. Згідно з Енергетичною Стратегії України, частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергобалансі повинна збільшитися до 11% до 2020 року і 25% до 2035 року для зміцнення енергетичної безпеки та енергонезалежності країни.
Тому в 2018 році в країні стався бум будівництва нових об'єктів: 730 млн євро інвестовано в будівництво 813 МВт нових станцій ВДЕ. ДТЕК також продовжує розширювати свій портфель проектів у відновлюваній енергетиці в рамках будівництва Покровської СЕС. Вона буде складатися з 874 тис. панелей, які розташуються в Нікопольському районі Дніпропетровської області - на землях колишнього кар'єру з видобутку марганцю. Ці землі належать до категорії рекультивованих ґрунтів, які не є цінними для сільгоспвиробництва.
Підготовчі роботи по проекту розпочнуться в лютому. Відомий німецький концерн Siemens обраний генеральним підрядником для будівництва підстанції збору потужності 35/150 кВ з поставкою всього ключового обладнання, такого як трансформатори, розподільні пристрої відкритого і закритого типу, системи контролю.
Будувати станцію будуть українські підрядники. Для робіт вони задіють і місцевих жителів. В цілому на час будівництва СЕС буде створено близько 1000 нових робочих місць, що поліпшить соціальну обстановку в області і дасть додаткові податкові надходження до місцевих бюджетів.
«Ми починаємо ще один важливий проект у відновлюваній енергетиці України. Будівництво таких великих інфраструктурних проектів як Покровська СЕС є значним внеском в реалізацію цілей Енергетичної Стратегії України. Тільки завдяки роботі цієї СЕС ми плануємо виробляти близько 400 млн кВт-г «зеленої» електроенергії, що дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 400 тис. тонн. Інвестиції в проект складуть близько 200 млн євро, - зазначив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.