Будівництво І черги ДТЕК Тилігульської ВЕС в умовах війни продемонструвало всьому світу можливість будувати нові потужності відновлюваної енергетики і цей результат сприятиме збільшення потоку інвестицій в розвиток цієї галузі в найближчі роки.
Про це 13 червня заявив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев в ході конференції «Від принципів до дій: на шляху до Ukraine Recovery Conference 2023», організованої Глобальним договором ООН в України.
Під час панельної дискусії “Інвестиції в краще майбутнє: прозорість, перспективи та успіх бізнесу” Олександр Селищев розповів про кейс Тилігульської ВЕС – від зупинки будівництва з моменту російського вторгнення і евакуації співробітників до поступового відновлення робіт, забезпеченню комплексу безпекових заходів для добудови 13 вітротурбін в надскладних умовах взимку і введення станції в експлуатацію навесні цього року у складі 19 вітротурбін загальною потужністю 114 МВт.
«Всі розуміють, наскільки важлива була електроенергія цієї зими. 114 МВт - це ніби й невелика потужність, але й не маленька для України. Якщо споживачі на 5-10 хвилин мали більше електроенергії це вже дуже корисний ефект», - сказав Олександр Селищев.
За його словами, приклад відновлення проєкту Тилігульської ВЕС підштовхувало й інші компанії розморожувати будівництво вітропарків в Україні під час військового стану. Водночас ДТЕК ВДЕ вже знаходиться в активній стадії пошуку фінансування на реалізацію ІІ черги Тилігульської ВЕС, добудова якої коштуватиме понад 400 млн євро.
«Ми дуже налаштовані оптимістично і віримо, що гроші ми знайдемо. Готуємось до того, щоб в кінці цього, чи початку 2024 року додати ще майже 400 МВт потужності в енергосистему України. Також цього року прийняли рішення продовжити програму девелопменту нового вітропарку в Полтавській області потужністю понад 600 МВт», - заявив генеральний директор ДТЕК ВДЕ.
ДТЕК ВДЕ підтримує ініціативу досягнення 30 ГВт до 2030 року. Вона передбачає, що близько 3 ГВт потужності ВДЕ Україна має будувати щороку. Компанія буде активною робити внесок в досягнення цих цілей, що потрібно не тільки для внутрішніх потреб України в електроенергії, а й для розвитку експорту електроенергії, а також виробництва водню і його експорту.
«Ми намагаємось дивитись в майбутнє, віримо в перемогу і в те, що, незважаючи на війну, інвестиції будуть. Сподіваюсь, наш приклад дозволить додати віри іншим інвесторам і ми залучимо більше інвестицій в нашу країну», - підсумував Олександр Селищев в ході дискусії.