some-alt
ДТЭК
Про компанію
Сталий розвиток
ІНВЕСТОРАМ І ПАРТНЕРАМ
Наша команда
Медіацентр
Toggle High Contrast
UA
EN
Головна Медіацентр Прес-релізи
  • Головна
  • Медіацентр
  • Прес-релізи
  • Ринок відновлюваної енергетики України «оживе» до 2017 року
28 Грудня 2016, ukraine_country_name

Ринок відновлюваної енергетики України «оживе» до 2017 року

PDF
Завантажити
download
Підпишіться на наші новини linkedin
Ринок відновлюваної енергетики України «оживе» до 2017 року

Новий виток розвитку сектору сонячної енергетики України очікується у 2016–17 рр., вітроенергетики — з 2017–2018 р. У 2015 р. приріст потужностей ВДЕ склав усього 26 МВт, що вдев’ятеро нижче, ніж у 2014 р. Такий провал — наслідок високих країнових ризиків і нестабільності державної політики щодо розвитку ВДЕ у 2014–15 рр. З 2016 очікується поступовий приріст потужностей відновлюваної енергетики (112 МВт) переважно за рахунок реалізації нових проектів у сонячній енергетиці. Інтерес інвесторів до сектору ВДЕ може відновитися за умови стабілізації сприятливих чинників. Таку думку висловив директор ТОВ «Приморська вітроелектростанція» (ДТЕК ВДЕ) Іван Лисенко під час виступу на Міжнародному форумі та виставці відновлюваної енергетики України SEF-2016.

Ефективність будь-якого проекту ВДЕ залежить від трьох ключових чинників, які мають властивість змінюватися в часі: ризик країни, рівень державної підтримки ВДЕ і вартість технологій. Саме на них орієнтуються інвестори, приймаючи рішення про реалізацію проекту. Сьогодні баланс цих трьох чинників дозволяє сподіватися на поступовий приріст потужностей відновлюваної енергетики. Держава підтвердила курс на розвиток ВДЕ, що виражається в законодавчій підтримці і стимулювальному «зеленому» тарифі. Ризик і далі перебуває на високому рівні. Однак індикатори, які його визначають, або знижуються, або залишаються на одній позначці та стабілізуються. Якщо стимули розвитку збережуться за одночасного зниження ризику країни, то інтерес інвесторів до сектору відновиться. На розвиток ВДЕ України також впливають загальносвітові тренди, які полягають у вдосконаленні технологій.

«Ми вже спостерігаємо нові проекти в сонячній енергетиці, і їх кількість збільшиться 2017 року. Проекти вітроенергетики складніші, як правило, масштабніші, з тривалішим періодом реалізації. Інтерес інвесторів до сегменту вітру не відновився в колишньому обсязі, тому значний приріст нових потужностей ВЕС стартує трохи пізніше, — зазначив директор Приморської ВЕС Іван Лисенко. — Найбільш сприятлива ситуація триватиме до 2020 року, потім можливе поступове зниження інтересу до сектору. Це пов’язано зі скороченням «зеленого» тарифу на 10% у 2020 і 2025 рр. і його скасування у 2030 р. Тому Україні вкрай важливо використовувати наявні сьогодні можливості, щоб наблизитися до виконання своїх зобов’язань перед Європейським енергетичним співтовариством щодо досягнення 11% частки ВДЕ в енергобалансі. Портфель проектів ДТЕК ВДЕ сьогодні становить 1,35 ГВт. Ми також плануємо реалізацію нових проектів, починаючи з 2017 року».

Всі новини
Всі новини
У хірургічному відділенні лікарні Березанської громади встановлено нові енергоощадні вікна
27 Червня 2025
У хірургічному відділенні лікарні Березанської громади встановлено нові ...
Полтавська ВЕС сплатила 1,5 млн грн громаді Глобиного за оренду землі
25 Червня 2025
Полтавська ВЕС сплатила 1,5 млн грн громаді Глобиного за оренду землі
В ДТЕК ВДЕ пройшли професійний курс з управління установками зберігання енергії Fluence
20 Червня 2025
В ДТЕК ВДЕ пройшли професійний курс з управління установками зберігання енергії ...
ДТЕК ВДЕ за I квартал 2025 року сплатив 339,5 млн грн податків
11 Червня 2025
ДТЕК ВДЕ за I квартал 2025 року сплатив 339,5 млн грн податків
ДТЭК
Про компанію
Сталий розвиток
ІНВЕСТОРАМ І ПАРТНЕРАМ
Наша команда
Медіацентр
ДТЕК ВДЕ
у соціальних мережах
CEO ДТЕК ВДЕ
у соціальних мережах
© 2006-2024. ДТЕК
Всі права захищено
Made by Frontmen, 2020
UA
EN
Про компанію
Сталий розвиток
ІНВЕСТОРАМ І ПАРТНЕРАМ
Наша команда
Медіацентр
Согласен Не согласен