8 проєктів, спрямованих на покращення інфраструктури та озеленення сіл, реалізовано в Приазовській об’єднаній територіальній громаді Запорізької області в рамках конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками». Активні мешканці сіл Ботієве, Приморський Посад та смт. Приазовське створили умови для безбар’єрного доступу до цілющого джерела, паркової зони, а для дітей з особливими потребами оновили групу в дитячому садку.
В курортному селі Приморський Посад, де розташована ДТЕК Ботієвська вітроелектростанція, є природнє джерело з сірко-водневою водою. Місцеві спеціалісти кажуть, що вона – цілюща: до водобою приходять не лише мешканці села, а й туристи, що відпочивають влітку на Азовському морі. Дізнавшись про проведення конкурсу «Громада своїми руками» навесні 2021 року, ініціативна мешканка Наталія Динчева задумала зробити так, щоб джерело об’єднувало селян, а доступ до нього був без перешкод для всіх. Сказано – зроблено! Наталія зібрала активних мешканців, подала заявку на конкурс – й отримала грант від ДТЕК ВДЕ на реалізацію проєкту. Вже у жовтні джерело перетворилось на справжній бювет з цілющою водою: навколо зроблено альтанку з лавочками, встановлено велопарковку, висаджені дерева. Окремим проєктом в Приморському Посаді стало озеленення села: на грантові кошти мешканці закупили та висадили понад 600 саджанців декоративних дерев та кущів. Так, завдяки зусиллям активістів, наступної весни село перетвориться на справжній квітучий сад.
Серед проєктів-переможців – оновлення естрадного майданчика та паркової зони в селищі Приазовське. Раніше тут була танцювальна площадка, але з роками територія стала занедбаною. Одразу дві ініціативні групи реалізували власні задумки – врятувати майданчик та зробити місце для проведення заходів, висадити дерева. Тепер тут створені умови і для вокально-танцювальних виступів місцевих талантів, і для приємного спілкування в охайному місці.
«Ми дуже раді, що найкращі ідеї мешканців Приазовської громади знайшли фінансову підтримку у нашого соціального партнера - компанії ДТЕК ВДЕ, – зазначив Андрій Солопов, голова Приазовської селищної ради Мелітопольського району Запорізької області. – До реалізації ідей долучились десятки волонтерів. Ми не лише втілили проєкти, спрямовані на безбар’єрний доступ до місць відпочинку та оздоровлення, але й зробили акцент на екологічну складову. Так, разом висадили понад півтисячі саджанців. Я дуже вдячний всім, хто долучився ідеями, працею, фінансовою допомогою до цих добрих справ».
Мешканці села Ботієве реалізували одразу три проєкти: вимостили нову доріжку до місцевого парку й встановили стелу-візитку «Я люблю Ботієве», які стали початком реконструкції центру села, що запланована на наступний рік. Також облаштували сквер перед місцевим будинком культури. Та справжнім подарунком для дітей з особливими потребами стало оновлення матеріальної бази в інклюзивній групі дитсадка «Сонечко». «Вулик для маленьких бджілок» - ідея проєкту з ласкавою назвою перетворилась на нові меблі та ігрові модулі для малят.
«Проєкт «Громада своїми руками» допомагає людям власноруч робити реальні зміни в громадах до кращого. Дуже приємно, що ідеї, які реалізували люди, враховують принцип безбар’єрності й екологічну складову. Для нашого бізнесу, який в своїй діяльності керується принципами ESG*, така ідейна підтримка з боку громад є дуже важливою. Крок за кроком, разом з громадами ми прямуємо до екологічно чистого майбутнього нашої країни» – прокоментував Маріс Куніскіс, Генеральний директор компанії ДТЕК ВДЕ.
Загалом цього року ДТЕК ВДЕ профінансував 63 ініціативи на суму 4,9 млн грн у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях. Реалізація всіх проєктів має завершитись до кінця листопада.
У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади з 11 областей України. Жителі громад подали 667 заявок, з яких конкурсні комісії обрали переможців окремо в кожній громаді. Серед переможців – ініціативи в соціальній сфері, екології та енергоспоживанні, охороні здоров'я, спорт, доброустрій міст і сіл. Особливий акцент цього року – створення безбар'єрного середовища та інклюзивність в широкому сенсі. Принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли учасники конкурсу.
________________________________________________________________________________
*ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance) – екологічна, соціальна та управлінська сталість.