Компанія відзначена нагородою у рамках національної премії «ЕКОтрансформація» за реалізацію унікального проєкту «Острови птахів» та відчутний внесок у захист біорізноманіття.
Почесного звання «екотрансформатора» щорічно удостоюються підприємства-лідери екологічних змін в Україні, які запроваджують нові технології та інновації відповідно до цілі Глобального договору ООН по збереженню довкілля, боротьбі зі змінами клімату та збереженню екосистем.
«Тема охорони довкілля щороку стає все більш гострою і вже не стоїть обабіч неї жодне місто, жодна громада, жоден бізнес. Чарівної палички для швидких змін сьогодні немає ні в кого, однак, єдиний спосіб розвивати державу - озеленювати міста і громади, прагнути при діяльності бізнесу зниження антропогенного впливу на довкілля, відкриттю нових потужностей з врахуванням найжорсткіших екологічних вимог, впровадження проєктів ВДЕ тощо. Кожен з нас повинен трансформувати свої звички і створити стійкий попит на екологічність. ЕКОтрансформація - проєкт, що об‘єднує довкола досягнень, створює моду на нову парадигму здійснення діяльності. Відзнаки «Екооскар» вручаються не просто за факт екопроєктів, а за їх вплив на економіку, стан довкілля та суспільство», - зазначила Людмила Циганок, президент Професійної асоціації екологів України.
ДТЕК ВДЕ робить активний внесок у захист навколишнього середовища. Сонячні та вітрові електростанції компанії сумарною встановленою потужністю 1 ГВт дозволяють уникнути викидів СО2 в атмосферу еквівалентом понад 2,6 млн тон щороку. Разом з тим, ДТЕК ВДЕ реалізує природоохоронні проєкти по збереженню і примноженню біорізноманіття. Цього року «Острови птахів» від ДТЕК ВДЕ визнано одним із найкращих проєктів, спрямованих на захист біорізноманіття. Унікальну екологічну ініціативу реалізовано на території регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» у Миколаївській області. Там компанія ДТЕК ВДЕ побудувала 1500 м2 штучних островів для гніздування місцевих птахів та тих, що прилітають для виведення потомства. Серед 270 видів пернатих, які уподобали територію ландшафтного парку, майже 40 належать до рідкісних видів, занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку, що робить цю локацію унікальною. Перший моніторинг змін популяцій показав позитивний вплив проєкту: якщо у природних умовах птахам вдається вивести не більше 50% потомства, то на островах цей показник сягає 90%.
«ДТЕК ВДЕ, керуючись принципами ESG відповідно до Цілей сталого розвитку ООН, реалізує низку екологічних та соціальних ініціатив у регіонах, де веде свою діяльність. «Острови птахів» – наш перший значний еко-проєкт на Миколаївщині, що покликаний захистити біологічне різноманіття та екосистему. Ми вдячні керівництву області й парку «Тилігульський» за підтримку нашої ініціативи, а організаторам конкурсу «ЕКОтрансформація» – за визнання та високу оцінку. Впевнений, що подібні заходи надихнуть відповідальний бізнес на нові значущі природозахисні проєкти», – зазначив Олег Соловей, директор ДТЕК Тилігульської ВЕС, під час отримання нагороди.