Під час екскурсії станцією учасники заходу ознайомилися з обладнанням та технологіями, використаними при будівництві Трифанівської СЕС. На станції встановлено 37 тисяч сонячних панелей виробництва китайської компанії JA Solar, яка входить до Топ-5 найкращих виробників сонячного обладнання за рейтингом Bloomberg. За перетворення постійного струму з панелей на змінний відповідають інвертори компанії АВВ, вироблені в Італії. Все інше обладнання, встановлене на СЕС, - від алюмінієвих конструкцій до програмного забезпечення – українського виробництва. Замість стандартного вуличного освітлення на станції встановлено перше на Херсонщині сонячне дерево, від енергії якого також можна підзарядити гаджети.
На заході компанія ДТЕК ВДЕ та керівництво Великоолександрівського району уклали меморандум в галузі соціально-економічного розвитку району. Компанія зобов’язується інвестувати в розвиток інфраструктури с. Трифонівка 400 тисяч гривень в 2017 році. Грант буде використаний для капітального ремонту системи водозабезпечення села Трифонівка.
«Трифанівська СЕС – це перший проект ДТЕК ВДЕ в Херсонській області. Ми безперечно вважаємо його успішним, - прокоментував під час виступу на заході директор станції Іван Лях. – Від ідеї до реалізації проекту пройшло менше року. Багато в чому це стало можливим завдяки гарному інвестиційному клімату, створеному в регіоні, сприянню керівництва області і району. В свою чергу, як надійний інвестор, ми беремо на себе зобов’язання надалі розвивати соціально-економічну інфраструктуру території, де ведемо свою діяльність».
"В рамках меморандуму, який був підписаний між компанією та ОДА, ми надавали допомогу та сприяли реалізації цього проекту. Тому що одним з пріоритетних завдань вбачаємо співпрацю з інвесторами, які дійсно мають наміри розвивати геліоенергетику на Херсонщині, - підкреслив заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук».
Трифанівська СЕС– це пілотний проект компанії ДТЕК ВДЕ, підрозділу енергетичного холдингу ДТЕК, в сонячній генерації. В серпні станція розпочала генерацію електроенергії. За перший місяць роботи Трифанівська СЕС відпустила 1,2 млн КВт∙год електроенергії. Щорічний обсяг генерації станції становитиме 11-12 млн КВт∙год. Цього достатньо для забезпечення електрикою третини Великоолександрівського району або чотирьох тисяч домогосподарств.