Маріса Куніцкіса призначено генеральним директором ДТЕК ВДЕ

Маріса Куніцкіса призначено генеральним директором ДТЕК ВДЕ

Генеральним директором ДТЕК ВДЕ призначений Маріс Куніцкіс, який раніше очолював ДТЕК Київські електромережі. Його ключовими завданнями на посаді стануть забезпечення операційної та фінансової ефективності компанії і реалізація стратегії бізнесу.

Маріса Куніцкіса призначено генеральним директором ДТЕК ВДЕ

Маріс Куніцкіс замінить на цій посаді Філіпа Лекебуша, який продовжить роботу в ДТЕК. У новій ролі він зосередиться на ефективному, рентабельному і безпечному застосуванні технологій всередині компанії.

«Керувати ДТЕК ВДЕ у період екстенсивного розвитку компанії – це привілей, який мені випав. Разом із нашою високопрофесійною командою ми затвердили лідерські позиції ДТЕК ВДЕ на ринку зеленої енергетики України. Я бажаю Марісу Куніцкісу успіхів в управлінні компанією, –  зазначив Філіп Лекебуш. - У межах одного із моїх завдань на новій позиції я також продовжу підтримувати ДТЕК ВДЕ у розвитку бізнесу».

Маріс Куніцкіс – управлінець із багаторічним досвідом роботи у сфері енергетики в європейських компаніях. До приходу в ДТЕК він був членом правління і операційним директором Latvenergo (Латвія), а також заступником члена ради директорів Спілки електроенергетики EURELECTRIC, віце-президентом і членом правління Латвійської асоціації енергетиків і енергетичних конструкцій. До команди ДТЕК він приєднався у 2018 році на позиції директора з розвитку ДТЕК Мережі. Пізніше став керівником ДТЕК Київські електромережі.

«Для мене честь очолити команду ДТЕК ВДЕ і продовжити трансформацію енергетичного сектора України відповідно до світових трендів із декарбонізації і цифровізації. Моє завдання – зміцнити позиції компанії в якості провідного гравця ринку відновлюваної енергетики України і забезпечити її фінансову стабільність», –  прокоментував генеральний директор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніцкіс.

ДТЕК ВДЕ – операційна компанія, що управляє активами ДТЕК у сфері відновлюваної енергетики. Сьогодні компанія є одним із лідерів ринку і провідним національним інвестором у розвиток зеленої енергетики України. До структури компанії входять три сонячні і три вітрові електростанції загальною потужністю 1 ГВт. Інвестиції в їх будівництво склали 1,2 млрд євро. Прогнозований відпуск електроенергії ДТЕК ВДЕ у 2020 році – 2,5 млрд кВт∙год зеленої електроенергії. Цього достатньо для того, щоб забезпечувати електрикою 1,3 млн домогосподарств протягом року. Очікується, що скорочення викидів СО2 в атмосферу завдяки генерації електроенергії ДТЕК ВДЕ складе 2,6 млн тон у 2020 році.