Маріс Куніцкіс замінить на цій посаді Філіпа Лекебуша, який продовжить роботу в ДТЕК. У новій ролі він зосередиться на ефективному, рентабельному і безпечному застосуванні технологій всередині компанії.
«Керувати ДТЕК ВДЕ у період екстенсивного розвитку компанії – це привілей, який мені випав. Разом із нашою високопрофесійною командою ми затвердили лідерські позиції ДТЕК ВДЕ на ринку зеленої енергетики України. Я бажаю Марісу Куніцкісу успіхів в управлінні компанією, – зазначив Філіп Лекебуш. - У межах одного із моїх завдань на новій позиції я також продовжу підтримувати ДТЕК ВДЕ у розвитку бізнесу».
Маріс Куніцкіс – управлінець із багаторічним досвідом роботи у сфері енергетики в європейських компаніях. До приходу в ДТЕК він був членом правління і операційним директором Latvenergo (Латвія), а також заступником члена ради директорів Спілки електроенергетики EURELECTRIC, віце-президентом і членом правління Латвійської асоціації енергетиків і енергетичних конструкцій. До команди ДТЕК він приєднався у 2018 році на позиції директора з розвитку ДТЕК Мережі. Пізніше став керівником ДТЕК Київські електромережі.
«Для мене честь очолити команду ДТЕК ВДЕ і продовжити трансформацію енергетичного сектора України відповідно до світових трендів із декарбонізації і цифровізації. Моє завдання – зміцнити позиції компанії в якості провідного гравця ринку відновлюваної енергетики України і забезпечити її фінансову стабільність», – прокоментував генеральний директор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніцкіс.
ДТЕК ВДЕ – операційна компанія, що управляє активами ДТЕК у сфері відновлюваної енергетики. Сьогодні компанія є одним із лідерів ринку і провідним національним інвестором у розвиток зеленої енергетики України. До структури компанії входять три сонячні і три вітрові електростанції загальною потужністю 1 ГВт. Інвестиції в їх будівництво склали 1,2 млрд євро. Прогнозований відпуск електроенергії ДТЕК ВДЕ у 2020 році – 2,5 млрд кВт∙год зеленої електроенергії. Цього достатньо для того, щоб забезпечувати електрикою 1,3 млн домогосподарств протягом року. Очікується, що скорочення викидів СО2 в атмосферу завдяки генерації електроенергії ДТЕК ВДЕ складе 2,6 млн тон у 2020 році.