Компанія ДТЕК ВДЕ у 2021 році знизила відпуск зеленої електроенергії на 11,8% порівняно з 2020 роком – до 2,1 млрд кВт-год. Усі електростанції компанії протягом року працювали у штатному режимі та забезпечили максимальний обсяг генерації в існуючих погодних умовах.
Зокрема, відпуск на вітрових електростанціях – Ботієвській, Приморській (І та ІІ черга), Орлівській – становив 1,478 млрд кВт-год. Найменше електроенергії ВЕС виробляли у серпні – погода була найменш вітряною. А найбільший обсяг генерації, внаслідок шквальних вітрів, зафіксовано у грудні минулого року.
У свою чергу сонячні станції – Трифонівська, Нікопольська та Покровська – за минулий рік виробили 0,637 млрд кВт-год електроенергії. Максимальна генерація на СЕС була помічена у липні, тоді як найменша кількість сонячних днів була у грудні 2021 року, що відповідно позначилося на обсягах відпуску СЕС компанії.
Частка ДТЕК ВДЕ у відпуску електроенергії у 2021 році склала 16,8% порівняно з 22,8% у попередньому році.
«Майбутнє світу, зокрема, й України, за відновлюваною енергетикою. Її частка в енергобалансі країни постійно зростає, і я радію тому, що компанія ДТЕК ВДЕ робить помітний внесок у декарбонізацію економіки країни», - сказав гендиректор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніскіс. - Цього року ми розраховуємо, що погода дозволить нам виробити більше екологічно чистої енергії на станціях. Тим більше, що вже наприкінці 2022 року ми плануємо виробити перші кіловати ДТЕК Тилігульської ВЕС, яка зараз перебуває в активній фазі будівництва. Тобто ми точно зробимо внесок у декарбонізацію України ще вагомішим».