Відділ із земельних відносин ДТЕК ВДЕ розробив спеціальний програмний продукт Банк Земельних Ділянок, який значно спрощує та підвищує ефективність управління земельними ділянками для внутрішніх потреб компанії.
Користувачі отримали можливість ефективно керувати та оперувати правами на земельні ділянки, маючи доступ до всіх інструментів управління графічним зображенням земельної ділянки, які за умовчанням пропонує відоме на ринку програмне забезпечення для цифрової картографії та землеустрою – digitals.
Кожна земельна ділянка представлена у вигляді моделі замкнутого контуру, вершини якого мають реальні координати та можуть бути відтворені у інших програмах та системах таких як AutoCAD, Google Earth.
Також користувачі отримали можливість вести облік та отримувати необхідну інформацію у вигляді зручних звітів та аналітики. Програма дозволяє зберігати всю необхідну інформацію в одному місці та тримати її актуальною, і структурованою. Це спрощує процеси управління правом на земельні ділянки та дозволяє ефективно використовувати ресурси компанії.
Для цього була виконана велика підготовча робота. У 2019-2020 роках був проведений комплексний захід з аудиту всіх підприємств ДТЕК ВДЕ щодо наявності та належного оформлення права на земельні ділянки для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів енергетики (СЕС і ВЕС) та їх технологічної інфраструктури.
«За результатами проведеного аудиту було встановлено ряд недоліків. З метою їх усунення та недопущення у подальшому по ДТЕК ВДЕ ми розробили єдину концепцію оформлення права на земельні ділянки (їх частини), розпочали та майже завершили проєкт «ЗЕМЛЯ», завершенню завадила повномасштабна агресія та тимчасова окупація ворогом територій, на яких розміщені енергооб’єкти», - розповідає Євген Паценко, керівник відділу із земельних відносин ДТЕК ВДЕ.
За його словами, метою вказаного проєкту було приведення у належний стан та дооформлення права на відповідні земельні ділянки (їх частини).
Однією з головних причин створення програми, зазначає Євген Паценко, була необхідність автоматизувати та стандартизувати процеси управління земельними ділянками, а також переведення всієї містобудівної та землевпорядної документації на паперових носіях в електронний вигляд і тому було прийнято рішення розпочати розроблення програмного продукту «Банк Земельних ділянок».
Програмний комплекс створений фахівцями компанії на базі програмного забезпечення «Digitals» разом з партнерами та Земельною спілкою України.
Наразі програма має серверну реалізацію, тому нею може одночасно користуватися декілька користувачів. Також враховано потреби клієнтів у зручному та ефективному інструменті для ведення обліку земельних ділянок, договорів на право користування земельними ділянками (оренда, суборенда, сервітут), тому програма має широкий функціонал для адміністрування договорів, розрахунку та планування нарахувань та платежів.
Програма вже активно використовується та тестується користувачами особливо діловодами сонячних та вітрових станцій.
«Наша мета - зробити управління земельними ділянками ще ефективнішим та зручнішим, і ми продовжуємо працювати над вдосконаленням програми для досягнення цієї мети», - розповідає Павло Дятлов, проєктний менеджер відділу із земельних відносин.
Мельниченко Тетяна, діловод ДТЕК Тилігульської ВЕС, стала однією з перших користувачів БЗД та вже відчула зручність та пришвидшення в роботі із земельними ділянками та відповідною документацією. Вона відповідальна за 200 договорів сервітутів.
"Я користуюсь програмою вже більше 3 місяців. До її появи вівся облік сервітутів в табличках Excel. Всі нарахування по договорам земельного сервітуту робилися вручну, зараз зручніше так як за допомогою БЗД можна сформувати службову по нарахуванням за земельний сервітут з автоматичними нарахуваннями та створити вибірку з супутними документами до службової. Вся інформація по власниках сервітутів тепер знаходиться в БЗД і це дуже зручно", - розповідає діловод станції Тетяна Мельниченко.
У випадку успішної експлуатації Банку Земельних Ділянок в режимі бета (тестовому режимі) використання програмного продукту можна буде розширити до корпоративного рівня. Це дасть можливість будь якому бізнесу ДТЕК управляти правом на земельні ділянки, використовуючи готове рішення, економлячи час, гроші та зусилля на розробку подібних рішень.