Агенція візуальних комунікацій Top Lead презентувала інфографічне дослідження “Зелене відновлення: можливості України попри виклики”, створене за участі ДТЕК ВДЕ, інших учасників ринку та галузевих експертів. Це дослідження — внесок у національну дискусію щодо майбутньої відбудови України, де ключову роль відіграють принципи сталості, енергоефективності та кліматичної відповідальності.
Робота представлена комплексом інфографічних матеріалів на різну тематику. Серед ключових тем дослідження:
- Зелене відновлення, які його принципи та чому воно критично важливе для післявоєнної України.
- Яку роль відіграє євроінтеграція у підтримці сталого відновлення.
- Потенціал розвитку відновлюваної енергетики в Україні, сучасний стан ринку ВДЕ та регуляторного середовища.
- Джерела фінансування “зелених” проєктів — як в Україні, так і за кордоном.
- Досвід державних програм з енергоефективності.
- Успішні кейси українських громад, що вже впроваджують сталі практики.
- Приклади бізнесів, які інвестують у “зелене” майбутнє країни.
«Це дослідження охоплює одразу кілька сфер зеленого відновлення. Що це, яким воно має бути, як ми маємо рухатись і які виклики ми маємо подолати», - розповів під час презентації дослідження 7 липня Станіслав Шум, CEO Top Lead.
Разом з тим, керівник регуляторного відділу ДТЕК ВДЕ Євген Лапченко, в ході події зазначив на користі таких досліджень для зеленої відбудови.
«ДТЕК ВДЕ бачить зелене відновлення надважливим для України. Адже децентралізована генерація, зокрема вітроелектростанції, а також об’єкти зберігання енергії здатні посилювати енергобезпеку країни. За рахунок своєї розосередженості по великій території вони роблять енергосистему більш стійкішою до обстрілів. І саме такі дослідження сприяють тому, щоб продемонструвати успіхи галузі і проблеми, які треба спільно подолати, щоб забезпечити сталий розвиток української енергетики», - сказав Лапченко.
Також він окреслив регуляторні виклики та можливості для галузі ВДЕ, які вказані в дослідженні, і які варто запроваджувати чи вдосконалювати, щоб енергетичне відновлення України відбувалося швидко та безперервно.
Зокрема, Євген Лапченко розповів, що для досягнення цілей держави щодо відновлення енергетики та збільшення частки ВДЕ в енергосистемі необхідно подолати боргову кризу, покращити привабливість механізму зелених аукціонів для нових інвесторів, продовжити рух до запуску Фонду гарантування комерційної ціни, ринку гарантій походження, а також забезпечити якнайшвидше комерційне об’єднання енергоринків України та ЄС (market coupling).
Переглянути і завантажити дослідження можна за посиланням.
Українською: https://www.topleadprojects.com/ukrainegreenrecovery2025ukr
Англійською: https://www.topleadprojects.com/ukrainegreenrecovery2025