ДТЕК розпочинає будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

ДТЕК розпочинає будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

Зелена енергетика06 Квітень 2018

Компанії ДТЕК та China Machinery Engineering Corporation (CMEC) підписали угоду на проектування та будівництво сонячної електростанції (СЕС) потужністю 200 МВт в Дніпропетровській області. Підписання відбулось в рамках круглого столу «Китайські інвестиції у розвиток енергетики України», який організувала асоціація SilkLink. Після завершення будівництва Нікопольська СЕС стане найпотужнішою сонячною електростанцією України та увійде у ТОП-3 найбільших в Європі

ДТЕК розпочинає будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

СМЕС входить до групи державних компаній Sinomach. Це один з провідних підрядників енергетичних проектів у світі. Реалізований Sinomach портфель проектів в енергетиці перевищує 4300 МВт. Компанія веде діяльність у 150 країнах. СМЕС стане інвестором і підрядником будівництва Нікопольської СЕС. Загальні інвестиції в проект складуть 230 млн євро.

Будівництво Нікопольської СЕС розпочнеться в квітні і буде завершено до кінця 2018 року. Нова сонячна електростанція ДТЕК буде розташована поблизу м. Нікополь Дніпропетровської області на території відпрацьованого кар'єру. Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС буде полягати в щорічному скороченні викидів в атмосферу на 300 тис. тонн СО2.

Відпуск «зеленої» електроенергії Нікопольської СЕС складе понад 280 млн КВтг щорічно. Це забезпечить енергоспоживання 100 тисяч домогосподарств. Завдяки сонячній електростанції в регіоні будуть створені нові робочі місця, а місцеві бюджети поповняться десятками мільйонів податкових відрахувань.

«Будівництво Нікопольської СЕС – одна з найбільших угод по залученню фінансування у відновлювану енергетику України. Упевнений, для інших інвесторів це стане позитивним сигналом того, що в українську «зелену» генерацію можна і потрібно інвестувати. Цілі державної Енергостратегії - амбітні: нарощування до 5 ГВт потужності в відновлюваній генерації до 2020 року, зниження дефіциту енергоресурсів, як в газі, так і в вугіллі, зниження до 2035 року викидів СО2 на 40%. Реалізація потребує десятків мільярдів доларів капіталовкладень, які зможуть бути інвестовані в Україну тільки за умови розвитку інвестиційного клімату та наявності прозорих правил гри, - зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. - Китай є світовим лідером інвестицій в енергетику. Наші китайські колеги - СМЕС - побудували 4,3 ГВт потужності, з яких понад 600 Мвт - геліоенергетика. Ми цінуємо таке партнерство. Воно може стати серйозним каталізатором розвитку нової української енергетики».

«Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об'єктом геліоенергетики в Україні та Європі. Спільна робота ДТЕК і СМЕС буде прикладом співпраці для інших українських і китайських компаній. Ми маємо твердий намір реалізувати успішний проект для жителів України, який створить екологічно чисту генерацію для досягнення Україною енергетичної незалежності, - прокоментував Голова правління СМЕС господин Zhang Chun.

«Українська Асоціація Шовкового Шляху SilkLink як жива комунікаційна платформа між китайськими та українськими бізнесменами і чиновниками є мостом для якісної співпраці. Ми готові підтримувати, супроводжувати і просувати всі амбітні китайсько-українські бізнес проекти! І ключова наша мета - отримати блага від реалізації глобального проекту Шовковий Шлях та залучити інвестиції в економіку України», - підкреслила Никорак Ірина, засновник і виконавчий директор Української асоціації Шовкового шляху Silk Link.