В Молдові 3 листопада проходила конференція «Енергетичний діалог 2022», яку організовували Європейська бізнес асоціація Молдови, а також представництво ЄС. Компанія ДТЕК ВДЕ ознайомила учасників конференції та слухачів з поточною ситуацією у секторі та викликами галузі зеленої енергетики.
«Розвиток ВДЕ в Україні відбувся в останні 12 років. В галузь було інвестовано близько 12 млрд доларів. До кінця 2021 року частка ВДЕ у встановленій потужності досягала 14%. Це найбільший приватний сектор економіки, який створений з нуля коштом приватних інвестиції та здебільшого саме іноземних», - розповів менеджер з регуляторної діяльності Ігор Ретівов.
Під час виступу він зазначив, що певні проблеми щодо розвитку галузі ВДЕ, які обговорювалися на панелі конференції, Україна вже пройшла. Саме тому наразі «зелена енергетика» посідає рівноправне місце серед інших видів генерації електроенергії в Україні.
Ігор Ретівов підкреслив, що в умовах війни галузь ВДЕ переживає не прості часи з точки зору фінансового стану та проблеми окупації територій, де розташовувались значні обсяги потужностей сонячних та вітрових електростанцій України.
Однак, він зазначив, що держава обрала «зелену енергетику» серед пріоритетів для відновлення, тому є всі шанси розв'язувати кризові питання та вдихнути нове життя в сектор ВДЕ країни.
«Україна декларує підтримку галузі ВДЕ. Ми бачимо, що інвестори готові вкладати кошти у нові проєкти ВДЕ, коли буде чітко розуміло, що держава забезпечить стабільність законодавчого поля для ведення бізнесу зеленої енергетики», - додав Ігор Ретівов.
Щодо галузі ВДЕ в Молдові він підкреслив про важливість існування стратегії та ринкових механізмів, які б самі регулювали розвиток зеленої енергетики відповідно до потреб країни й весь потенціал ВДЕ був реалізований так, щоб країна могла забезпечувати себе такою енергією.
Серед спікерів панелі були представники Національного агентства енергетичного регулювання, Moldelectrica, Aliv Capital Romania, Danish Renewables, East Energy.