ДТЕК ВДЕ залучив 90 млн євро іноземних кредитів для фінансування будівництва II черги Приморської ВЕС

ДТЕК ВДЕ залучив 90 млн євро іноземних кредитів для фінансування будівництва II черги Приморської ВЕС

Зелена енергетика24 Червень 2019

ДТЕК ВДЕ залучив 90 млн євро іноземних кредитів для фінансування будівництва II черги Приморської ВЕС

ДТЕК ВДЕ, операційна компанія, яка консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, завершила угоду із залучення 90 млн євро закордонного фінансування для будівництва ІІ черги Приморської ВЕС у Запорізькій області.

Кредит надано консорціумом трьох німецьких банків – KFW IPEX-Bank, ODDO BHF Aktiengesellschaft на чолі з Bayerische Landesbank, під гарантії експортно-кредитних агентств (ЕКА) Euler Hermes і CESCE. Термін кредитування – 10 років після введення вітроелектростанції в експлуатацію.

Для Euler Hermes (Німеччина), лідируючого ЕКА, це вже третій проект з ДТЕК у відновлюваній енергетиці. Раніше агентство страхувало угоди щодо залучення позикового фінансування для будівництва I черги Приморської ВЕС, а також першого великого проекту ДТЕК у вітроенергетиці – Ботієвської ВЕС. Для експортно-кредитного агентства CESCE (Іспанія) ця угода стала першою в Україні за останні декілька років.

«ДТЕК ВДЕ вкотре підтверджує статус ключового інвестора в відновлювану енергетику України. Минулого року інвестиції компанії склади майже половину від усіх вкладень у сектор ВДЕ. Ця угода із залучення позикового фінансування для будівництва Приморської ВЕС зміцнює роль компанії в якості довгострокового партнера для провідних міжнародних фінансових інститутів і компаній з постачання промислового обладнання. Залучаючи інвестиції в передові та інноваційні рішення, ми продовжуємо робити внесок у трансформацію енергетичного сектора та зміцнення енергетичної безпеки України», - зазначив Філіп Лекебуш, генеральний директор ДТЕК ВДЕ.

«BayernLB радий повідомити про закриття угоди на суму 90 млн євро з фінансування будівництва II черги Приморської ВЕС. Будівництво Приморської ВЕС стане внеском в підтримку зусиль України щодо збільшення частки «зеленої» енергетики до цільового рівня відповідно до прийнятої Директиви ЄС з відновлюваної енергії 2009 р. Хочу висловити подяку команді ДТЕК ВДЕ, завдяки професіоналізму якої були своєчасно подолані всі виклики цього складного проекту для його реалізації в заплановані терміни», - сказала Carmen Larraz, голова проектного фінансування Bayerische Landesbank.

Будівництво ІІ черги Приморської ВЕС потужністю 100 МВт стартувало в 2018 році. Вітропарк буде складатися з 26 вітротурбін одиничною потужністю 3,8 МВт виробництва компанії GE. Після завершення будівельних робіт (I та II черги) Приморська ВЕС буде оснащена 52 вітротурбінами GE 3.8-130 / 137-110HH, однією з найбільш інноваційних наземних моделей GE. Загальні інвестиції в проект сягатимуть більше 150 млн євро.

Зараз йде активна фаза будівництва: побудовані всі під'їзні дороги, пальові поля і фундаменти під вітротурбіни, здійснюється установка перших вітряків. Завершення будівництва заплановано на вересень 2019 року.

Після введення в експлуатацію двох черг Приморська ВЕС потужністю 200 МВт буде генерувати близько 650-700 млн кВт∙год «зеленої» електроенергії щорічно. Цієї кількості енергії достатньо для забезпечення електрикою близько 350 тисяч українських домогосподарств. Робота об'єкта дозволить скоротити викиди СО2 в атмосферу на 700 тис. тонн/рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.