27 лютого 2025 року відбулась онлайн зустріч компанії ДТЕК ВДЕ з представниками Березанської та Коблівської територіальних громад Миколаївщини. У зустрічі взяли участь заступник генерального директора ДТЕК ВДЕ та директор Тилігульської ВЕС Олег Соловей, провідні фахівці ДТЕК ВДЕ з різних напрямів, а також представники громад – керівники та працівники органів місцевого самоврядування, старости сіл, керівники місцевих громадських організацій, закладів освіти, медицини, місцеві ЗМІ та небайдужі мешканці.
Представники компанії презентували громадам звіт роботи ДТЕК Тилігульської ВЕС за напрямами екології та безпеки, земельних відносин і реалізації соціального партнерства.
«Ми з вами вже зробили велику роботу, пройшли гідний шлях співпраці та партнерства бізнесу та громад, коли будували І чергу Тилігульської ВЕС. Але найважливіше досягнення ще попереду – будівництво ІІ черги. Після завершення це буде найбільша вітростанція України у 500 МВт. Дякую за підтримку проєкту Тилігульської ВЕС і розумінню, наскільки він важливий сьогодні. Це наша спільна справа. Зрештою, від кожного з нас залежить, чи зможе наша країна вистояти у ці складні часи», – повідомив Олег Соловей, директор ДТЕК Тилігульської ВЕС.
Особливу увагу під час зустрічі було приділено результатам Оцінки впливу на навколишнє та соціальне середовище (англ. ESIA – Environmental and Social Impact Assessment), яку проводили ще на початку розгортання проєкту Тилігульської ВЕС відповідно до вимог Європейського законодавства, зокрема Орхуської конвенції (англ. Convention on Access to Information, Public Participation in Decision-Making and Access to Justice in Environmental Matters, Århus, Denmark, 1998). Так, були розглянуті розділи з екології та впливу на довкілля, питання безпеки та охорони праці, земельні питання, можливості працевлаштування для місцевих мешканців, результати гуманітарної допомоги та соціального партнерства.
В кінці виступу всі учасники конференції мали змогу поставити запитання, залишити свої коментарі та побажання. Результати роботи ДТЕК ВДЕ та вклад компанії в підтримку та розбудову місцевих громад учасники зустрічі оцінили на високому рівні.
«Ми раді, що ДТЕК ВДЕ та наші громади продовжують подальшу співпрацю. Важливо, що компанія турбується про добробут громад, вчасно та у повному обсязі сплачуючи всі податки, надаючи робочі місця місцевим жителям, реалізуючи соціальні проєкти попри те, що сьогодні енергетика України перебуває під постійним ворожим вогнем. Як би їм не було важко, вони не забувають про людей, що мешкають на територіях реалізації проєкту. Це і є головна риса соціально-відповідального та надійного бізнесу» – зазначила Інна Крецу, староста с. Краснопілля.
Це перша зустріч ДТЕК ВДЕ з громадами у новому онлайн форматі. До конференції могли долучитись всі охочі місцеві мешканці. Компанія планує і надалі проводити відкриті зустрічі, щоб мати змогу обговорювати проєкт Тилігульської у колі всієї громади.
Нагадаємо, що пік будівництва ДТЕК Тилігульської ВЕС припав на найжорсткіші обстріли енергетичної інфраструктури. Проте завдяки сміливості команди проєкту, компанії вдалось побудувати I чергу і підключити до енергосистеми України 114 МВт в умовах повномасштабної війни. На початку 2025 року ДТЕК залучив рекордні інвестиції – 370 млн євро кредиту від європейських банків для будівництва II черги Тилігульської ВЕС, що збільшить загальну потужність станції до 500 МВт.