11 лютого компанія ДТЕК ВДЕ разом з Навчально-науковим Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрила в навчальному закладі лабораторію відновлюваної енергетики. Це внесок компанії в якісний розвиток молодих профільних спеціалістів, які будуть виступати рушієм енергетичної відбудови України.
Лабораторія ВДЕ складається з двох приміщень, присвячених окремо сонячній та вітровій енергетиці.
Компанія забезпечила необхідне технічне обладнання навчально-наукової лабораторії, та планує продовжувати оснащення у наступні роки. Для Лабораторії ВДЕ в КПІ ім. Ігоря Сікорського вже придбано системи накопичення енергії, сонячні панелі, інвертор та обладнання для вимірювання метеорологічних показників.
«Ми раді долучитися до розвитку майбутніх спеціалістів для енергетики України разом з КПІ ім. Ігоря Сікорського. Впевнений, що оновлені аудиторії і нове технічне оснащення будуть сприяти покращенню навчального процесу для викладачів та студентів. Нехай цей проєкт надихає та стимулює молодих спеціалістів до освоєння нових знань, щоб якнайкраще використати їх в майбутньому відновленні енергетичного потенціалу України», – заявив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.
Наразі реалізовано перший етап співпраці ДТЕК ВДЕ з КПІ ім. Ігоря Сікорського. Наступним етапом реалізації проєкту буде розширення технічної бази лабораторій. Зокрема, планується придбати сонячні панелі різного технологічного типу, додатковий інвертор, стенд-трекер та спеціалізовані інструменти для проведення лабораторних досліджень.
В лабораторії будуть навчатися студенти, які здобувають вищу освіту за спеціальністю G3 - Електрична інженерія (141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»). В навчально-науковому Інституті енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського за освітніми програмами: «Системи забезпечення споживачів електричною енергією», «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології».
При підготовці дипломних проєктів за даними освітніми програмами на рівнях підготовки «Бакалавр» та «Магістр» студенти виконуватимуть розділ, який присвячений відновлюваним джерелам енергії.
Водночас, студенти отримають навички дослідницького характеру з використання спеціалізованого вимірювального обладнання: цифрових тестерів потужності фотоелектричних модулів, аналізаторів якості електроенергії та ін. Це дозволить проводити аналіз деградації сонячних панелей в різних режимах експлуатації, обробку даних з датчиків температури, рівня інсоляції та інших кліматичних показників.
«Підтримка та відкриття спеціалізованих лабораторій – це один з проявів соціально відповідального бізнесу, яку демонструє ДТЕК ВДЕ на прикладі взаємодії з нашим університетом. Таких проєктів в КПІ ім. Ігоря Сікорського стає все більше і це підвищує якість, ефективність та результативність освітнього процесу. Започаткована співпраця розширить можливості підготовки фахівців в енергетичній галузі, що є важливим внеском у відновлення нашої держави», - зазначив ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко.
Окрім технічного оснащення ДТЕК ВДЕ разом з Навчально-науковим Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту буде проводити для студентів і освітні заходи. Заплановані ворк-шопи та лекції від провідних спеціалістів компанії та залучених експертів галузі, які допоможуть студентам отримати знання, основані на реальних кейсах.
Нагадаємо, що Меморандум про співпрацю між ДТЕК ВДЕ та КПІ ім. Ігоря Сікорського було підписано 9 серпня 2024 року.