Незважаючи на триваючу повномасштабну агресію росії проти України, ДТЕК ВДЕ завершує будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт із загальної заявленої в 500 МВт. Вже навесні 2023 року 19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України. Реалізація проєкту дозволить зробити перший крок у досягненні цілей ініціативи «30 до 2030», мета якої мати в Україні 30 ГВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року.
«Енергетичний терор ворога показав міць українських енергетиків та чітко визначив потребу рухатись до енергетичної незалежності України, рухатись до посилення енергетичної безпеки. Все це може бути досягнуто завдяки відновлюваній енергетиці, яка після російського вторгнення почала свій ще більш стрімкий розвиток в світі, – заявив інвестор SCM Рінат Ахметов. – 11 років тому ми почали будувати зелену енергетику в Україні. Ми почали змінювати енергосистему країни, ми пішли шляхом, яким йде весь світ. Відтоді, незважаючи на всі перешкоди, ми з цього шляху не звертали – інвестувавши в сонячні та вітрові станції понад 1 млрд євро. У 2022 році в нас були великі плани з будівництва нової — Тилігульської вітровоїелектростанції. Проте вторгнення росії тимчасово призупинило проєкт. Сьогодні ж хочу сказати: ми прийняли рішення відновити будівництво ВЕС і вже в найближчі тижні перша черга станції почне працювати на повну потужність. Війна нас не зупинить. Ми і далі створюємо робочі місця, сплачуємо податки, видобуваємо вугілля, генеруємо електроенергію, відновлюємо мережі, боремося за нашу енергетичну незалежність та інвестуємо в майбутнє. Війну ми виграємо».
Група ДТЕК, до якої входить ДТЕК ВДЕ, розглядає можливість завершення будівництва станції й виходу її на повну проектну потужність Тилігульської ВЕС у 500 МВт. Зараз йде пошук варіантів для подальшої реалізації проекту, зокрема переговори з міжнародними донорами та партнерами.
«Попри всі виклики, за рік війни, ДТЕК збудував для країни додаткові 114 МВт зеленої генерації. Це було складне завдання, але завдяки високому професіоналізму та хоробрості працівників компанії, вже навесні запрацює нова вітростанція на 19 турбін. росія знищує, а Україна створює. В цьому і є наша кардинальна різниця у світоглядах. ДТЕК будує нові енергетичні об’єкти, бо вірить в перемогу України, ми даємо сигнал міжнародним партнерам про те, що інвестувати в Україну можна вже сьогодні не чекаючи закінчення війни», – сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Він також наголосив, що досягнення цілі в 30 ГВт зеленої енергетики до 2030 року є амбітною метою України, про яку ДТЕК заявляв ще минулого року у Давосі. За словами Максима Тімченка, відкриття нової ВЕС — це черговий практичний крок ДТЕК на цьому шляху, який компанія зробила незважаючи на воєнні умови.
Генеральний директор ДТЕК висловив подяку усім енергетикам, які зважилися одягнути бронежилети та продовжити будівництво станції, а також усім партнерам за підтримку і допомогу у цей непростий час. Під час основних етапів будівництва компанія вела проєкт не публічно, задля безпеки такого важливого об’єкту для енергосистеми південних областей країни. Регіональна влада підтримувала і допомагала у найскладніших питаннях реалізації проєкту під час війни.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський неодноразово акцентував, що «зелена енергетика» – це майбутнє України і наразі вже почато процес децентралізації енергетики. Для Групи ДТЕК розвиток зеленої генерації є пріоритетним напрямком розвитку, який повинен закласти фундамент для великого відновлення України.
Сьогодні в Україні встановлена потужність ВДЕ з урахуванням тимчасово окупованих об’єктів на півдні країни – близько 10 ГВт. Збільшення зеленої генерації до 30 ГВт дозволило б Україні досягти 50% частки ВДЕ в структурі потужностей енергосистеми.
Прескіт для ЗМІ за посиланням тут: ДТЕК ТИЛІГУЛЬСЬКА ВЕС (dtek.com)