Орлівська ВЕС - третій проєкт ДТЕК у вітроенергетиці. Станція знаходиться на Азовському узбережжі в Запорізькій області. На ВЕС встановлено 26 вітротурбін компанії Vestas потужністю 3,8 МВт кожна. Інвестиції в Орлівську ВЕС склали 131 млн євро, з яких близько 40 млн євро - це послуги та обладнання українських підрядників.
Щорічно Орлівська ВЕС буде виробляти близько 380 млн кВт∙год зеленої електроенергії. Цього достатньо для забезпечення потреб майже 190 тис. домогосподарств. Робота Орлівської ВЕС допоможе скоротити викиди СО₂ на 400 тис. тонн на рік.
«Два роки тому ДТЕК публічно озвучив свою стратегічну ціль - до кінця 2019 року побудувати 1 ГВт потужності зеленої генерації. Сьогодні ми її досягли, інвестувавши у відновлювану енергетику України більше 1 млрд євро, і створивши унікальну експертизу, завдяки якій були реалізовані ці масштабні та інноваційні проекти, - зазначив Максим Тімченко, генеральний директор ДТЕК. - Ми впевнені, що Україна здатна стати лідером декарбонізації в Європі, забезпечуючи нашу країну власною, чистою енергією. І закликаємо об'єднатися навколо цієї ідеї всі зацікавлені сторони».
Всього за 2019 рік ДТЕК ВДЕ запустив в експлуатацію проєкти в зеленій енергетиці загальною потужністю 740 МВт: Нікопольська СЕС (200 AC/240 DC МВт), Покровська СЕС (240 AC/323 DC МВт), Приморська ВЕС (200 МВт), Орлівська ВЕС (100 МВт). Раніше реалізовані проекти ДТЕК ВДЕ - Ботієвська вітрова електростанція (200 МВт) і Трифанівська СЕС (10 МВт). Побудовані станції будуть щороку генерувати майже 2,5 млрд кВт∙год зеленої електроенергії, одночасно скорочуючи викиди в атмосферу на 2,6 млн тонн.