ДТЕК залучив 90 млн євро інвестицій для будівництва Приморської вітроелектростанції

ДТЕК залучив 90 млн євро інвестицій для будівництва Приморської вітроелектростанції

ДТЕК ВДЕ, операційна компанія, яка консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, залучила позикове фінансування в розмірі 90 млн євро для будівництва I черги Приморської вітроелектростанції потужністю 100 МВт у Запорізькій області. Це одна з найбільших угод по залученню інвестицій у відновлювану енергетику України за останні п'ять років.

ДТЕК залучив 90 млн євро інвестицій для будівництва Приморської вітроелектростанції

Кредит для будівництва I черги Приморської ВЕС було надано консорціумом німецьких банків (Bayerische Landesbank, Bremer Kreditbank Aktiengesellschaft, KfW IPEX-Bank GmbH та ін.) з покриттям ризиків експортно-кредитним агентством (ЕКА) Euler Hermes. Термін кредитування - 10 років після введення станції в експлуатацію.

Це третя кредитна угода з європейськими фінансовими інститутами для будівництва вітроенергетичних проектів ДТЕК. Для реалізації проекту Ботієвської вітроелектростанції, першої ВЕС в портфелі компанії, ДТЕК залучив два кредити в розмірі 245 млн євро в німецькому LandesBank Berlin (Berliner Sparkasse) у 2012-14 рр.

Цю угоду можна вважати однією з наймасштабніших в рамках залучення зовнішнього боргового фінансування на ринку відновлюваної енергетики України. Участь ЕКА сприяла успішному укладенню кредитного договору в умовах поліпшення суверенного кредитного рейтингу і стабілізації макроекономічної ситуації в Україні.

 «Прихід іноземних інвестицій в енергетичні проекти компанії свідчить про високий рівень довіри до ДТЕК з боку міжнародного фінансового співтовариства. За кілька років ми залучили 335 млн євро в німецьких банках для будівництва нових вітроелектростанцій. У квітні цього року ми підписали контракт на суму 134 млн євро з китайською СМЕС за підтримки державного страхового агентства КНР Sinosure для будівництва Нікопольської СЕС, потужністю 200 МВт. Загальна вартість проекту - 235 млн євро. Такий стійкий інтерес міжнародних інвесторів до відновлюваної генерації в Україні дає нам впевненість в реалізації наших стратегічних планів - мати в портфелі 1000 МВт «зелених» потужностей до 2020 року, - прокоментував генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. - Інвестиції у ВДЕ - це внесок у зміцнення енергетичної безпеки, диверсифікацію енергоресурсів і поліпшення екології. В Енергетичній стратегії України визначено необхідне для країни зростання частки відновлюваної генерації в енергоспоживанні. До 2035 року вона повинна скласти 25%. Плани ДТЕК повністю відповідають завданням державної енергетичної стратегії».

 «BayernLB радий оголосити про фінансове закриття угоди на суму 90 млн євро з фінансування будівництва I черги Приморської вітроелектростанції, розташованої на березі Азовського моря. Разом із II чергою, яку буде завершено в 2019 році, будівництво Приморської ВЕС потужністю 200 МВт стане внеском в підтримку зусиль України щодо збільшення частки «зеленої» енергетики до цільового рівня відповідно до прийнятої Директиви ЄС з відновлюваної енергії 2009 р. Угоду підтримало німецьке експортно-кредитне агентство Euler Hermes і консорціум банків на чолі з BayernLB. Хочу висловити подяку професійному підходу команди ДТЕК ВДЕ, завдяки якому були своєчасно подолані всі можливі виклики цього складного проекту для його реалізації в строк, - прокоментував старший директор Bayerische Landesbank Джетщін Хайнз.

В рамках будівництва I черги на Приморській вітроелектростанції будуть встановлені 26 вітротурбін одиничною потужністю 3.8. МВт компанії GE. Будівництво ВЕС буде завершено в кінці 2018 року, а вже в наступному році станція буде підключена до Об'єднаної Енергосистеми України і почне генерувати «зелену» електроенергію.