some-alt
ДТЭК
Про компанію
Сталий розвиток
ІНВЕСТОРАМ І ПАРТНЕРАМ
Наша команда
Медіацентр
Toggle High Contrast
UA
EN
Головна Медіацентр Прес-релізи
  • Головна
  • Медіацентр
  • Прес-релізи
  • Блог генерального директора ДТЕК ВДЕ для Економічної правди: Рік павербанків для енергосистеми
03 Лютого 2025, Україна

Блог генерального директора ДТЕК ВДЕ для Економічної правди: Рік павербанків для енергосистеми

PDF
Завантажити
download
Підпишіться на наші новини linkedin
Блог генерального директора ДТЕК ВДЕ для Економічної правди: Рік павербанків для енергосистеми
Генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев опублікував авторську колонку на сторінках видання Економічна правда щодо початку активної розбудови установок зберігання в Україні у 2025 році та їх користі для енергосистеми і майбутнього ВДЕ. 

"Заряджайте телефони та павербанки". Такі слушні поради можна почути під час чергових намагань росії атакувати об’єкти української енергетики.

Відключень наразі немає і очікуємо, що всі подальші спроби ворога зробити українцям «темну» будуть марними. Цього ж прагнуть і енергетики, які в 2025 році налаштовані активізуватись в будівництві не тільки нових «зелених» електростанцій, а й установок зберігання енергії – таких собі промислових «павербанків» для енергосистеми.

Ринок електроенергії доволі швидко розвивається. І тому цей рік стане проривним для України з точки зору будівництва систем накопичення енергії, яких наразі немає взагалі.

Сприяло цьому те, що оператор енергосистеми – НЕК «Укренерго» ініціювало залучення нових технологій – швидко активованих, гнучких та тих, які швидко будуються. Передусім це мова про стореджі та газову маневрову генерацію. Щоб вони могли балансувати енергосистему, як це роблять теплові та гідроелектростанції.

Умови та стимулюючі дії з боку «Укренерго» змогли зацікавити інвесторів. Зокрема, оператор гарантував купівлю послуг (off-take) нових енергетичних об’єктів протягом 5 років. Тобто було створено всі необхідні умови, щоб інвестори змогли домовитись з банками, і залучити потрібні обсяги кредитного фінансування. Без off-take та кредитного фінансування розвивати нові технології в енергетиці майже нереально.

В результаті, після проведення декількох конкурсів у другому півріччі 2024 року «Укренерго» залучило інвесторів до будівництва близько 600 МВт маневрових потужностей. Здебільшого це саме системи накопичення енергії, які мають бути введені в експлуатацію вже восени.

Наша компанія взяла відповідальність побудувати з провідним світовим постачальником відповідного обладнання Fluence 200 МВт установок зберігання енергії. З них – 140 МВт акцептовано за результатами спецаукціонів «Укренерго» для роботи на ринку допоміжних послуг.

Інвестиції у весь проєкт складуть 140 млн євро. Загалом це буде шість об’єктів різної потужності в певних регіонах нашої країни. Постачальником буде компанія Fluence – дочірня структура AES та Siemens, яка побудувала в США та Європі понад 30 ГВт потужностей установок зберігання енергії.

Виробник має все необхідне обладнання і тому наше завдання вчасно доставити компоненти. На щастя, для цього не потрібна складна логістика, як у випадку з негабаритним обладнанням для вітроенергетики – баштами чи лопатями.

Основні монтажні роботи щодо наших стореджів в Україні триватимуть 3-4 місяці і мають закінчитися до жовтня. Хоч терміни й дуже стислі, ми плануємо зробити все вчасно. Віримо, що вдасться реалізувати заплановане й іншим учасникам ринку.

Таким чином, в наступний опалювальний сезон 2025-2026 країна має увійти декількома сотнями мегават промислових «павербанків». Умовно, це як Каховська ГЕС чи пара енергоблоків ТЕС.

«Павербанки» будуть накопичувати та зберігати надлишки електроенергії і миттєво видавати в мережу їх за командою диспетчерів. Зі свого боку маневрова газова генерація здатна спалювати газ і перетворювати його на електроенергію, щоб швидко додавати енергосистемі потрібну потужність.

Ці енергетичні об’єкти більш стійкі до обстрілів. Вони різні за потужністю, розкинуті по всій країні, а не сконцентровані в одному місці, як сотні мегават вугільної чи гідрогенерації.

Установки збереження енергії стабілізуватимуть енергомережу та, що надзвичайно важливо, допомагатимуть розвитку відновлюваної енергетики.

Коли держава підтримує інвесторів – результат не змушує себе довго чекати. І це дозволяє будувати в Україні технологічні, «зелені» та інноваційні енергетичні об’єкти, які посилюють енергосистему і роблять її стійкішою до обстрілів.

Битва за світло триває.

Публікація на Економічній правді: https://epravda.com.ua/experts/rik-paverbankiv-dlya-energosistemi-802704/

Всі новини
Всі новини
У хірургічному відділенні лікарні Березанської громади встановлено нові енергоощадні вікна
27 Червня 2025
У хірургічному відділенні лікарні Березанської громади встановлено нові ...
Полтавська ВЕС сплатила 1,5 млн грн громаді Глобиного за оренду землі
25 Червня 2025
Полтавська ВЕС сплатила 1,5 млн грн громаді Глобиного за оренду землі
В ДТЕК ВДЕ пройшли професійний курс з управління установками зберігання енергії Fluence
20 Червня 2025
В ДТЕК ВДЕ пройшли професійний курс з управління установками зберігання енергії ...
ДТЕК ВДЕ за I квартал 2025 року сплатив 339,5 млн грн податків
11 Червня 2025
ДТЕК ВДЕ за I квартал 2025 року сплатив 339,5 млн грн податків
ДТЭК
Про компанію
Сталий розвиток
ІНВЕСТОРАМ І ПАРТНЕРАМ
Наша команда
Медіацентр
ДТЕК ВДЕ
у соціальних мережах
CEO ДТЕК ВДЕ
у соціальних мережах
© 2006-2024. ДТЕК
Всі права захищено
Made by Frontmen, 2020
UA
EN
Про компанію
Сталий розвиток
ІНВЕСТОРАМ І ПАРТНЕРАМ
Наша команда
Медіацентр
Согласен Не согласен