Наш бізнес

Зелений портфель ДТЕК ВДЕ у 2020 році включає в себе три сонячні та три вітрові електростанції загальною потужністю 1 ГВт. Вони розташовані у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях. Ці електростанції, що використовують відновлювані джерела енергії, підвищують енергетичну незалежність України та покращують екологічну ситуацію в країні.

Основна ціль DTEK — стати вуглецево нейтральною компанією до 2040 року, і зелена генерація — наш основний інструмент у досягненні цієї цілі.

Наш бізнес
Ботієвська ВЕС

Ботієвська ВЕС розташована на березі Азовського моря у Запорізькій області.

Ботієвська ВЕС потужністю 200 МВт вважається найбільшим вітропарком в Україні і входить в п'ятірку найбільших у Центральній і Східній Європі.

Ботієвська ВЕС була введена в експлуатацію в 2012-2014 роках. Загальний обсяг інвестицій склав 345 млн євро.

На об'єкті встановлено 65 вітротурбін виробництва датської компанії Vestas, потужністю 3 МВт кожна. Висота вежі вітротурбіни — 94 м, діаметр ротора 112 м.

Також 2018 році збільшилися коефіцієнти готовності вітроелектроустановок та інфраструктури станції до 99,64% і 99,34% (у 2017 році — 98,33% і 99,23%). Це відповідає найкращим світовим показникам роботи вітропарків.

 

 

Наш бізнес
ТРИФАНІВСЬКА СЕС

Трифанівська сонячна електростанція розташована у Херсонській області.

Це пілотний проект компанії у сонячній енергетиці, і потужність станції невелика — 10 МВт.

Трифанівська СЕС була введена в експлуатацію в 2017 році. Загальний обсяг інвестицій склав 10 млн. євро.

На об'єкті встановлено 37 тисяч сонячних панелей китайської компанії JA Solar та інвертори компанії АВВ.

У 2019 станція згенерувала 12,4 млн. кВт*год зеленої електроенергії — цього достатньо, щоб забезпечувати електрикою 6,2 тисячі домогосподарств протягом року. Використання цієї енергії дозволило уникнути викиду в атмосферу еквівалента 13 тисяч тон СО2.

Наш бізнес
Приморська ВЕС

Приморська вітроелектростанція розташована поруч з Ботієвською ВЕС на березі Азовського моря у Запорізькій області.

Приморська ВЕС (200 МВт) ділить з Ботієвською ВЕС титул найбільшої вітроелектростанції в Україні і однієї з найбільших у Центральній та Східній Європі.

Вітропарк був введений в експлуатацію у дві черги: у лютому і у листопаді 2019 року. Загальний обсяг інвестицій в Приморську ВЕС склав 321 млн. євро.

На об'єкті встановлено 52 вітротурбіни виробництва компанії GE, потужністю 3,8 МВт кожна. Висота вежі вітротурбіни — 110 м, діаметр ротора 137 м.

Коефіцієнт готовності вітроелектроустановок та інфраструктури станції у 2019 році склав 95,3%, що відповідає кращим світовим показникам роботи вітропарків.

У 2019 році з початку своєї роботи ВЕС згенерувала в енергосистему України 360,3 млн кВт*год - цього достатньо, щоб забезпечувати електрикою 183 тисяч домогосподарств протягом року. Використання цієї зеленої енергії дозволило уникнути викиду в атмосферу еквівалента 340 тисяч тон СО2.

Прогнозований щорічний відпуск зеленої електроенергії - 700 млн кВт*год, а щорічне скорочення викидів СО2 — 740 тисяч тон.

Ознайомитися з нетехнічним резюме проекту ви можете за посиланням.

 

Наш бізнес
Орлівська ВЕС

Орлівська вітроелектростанція межує з двома іншими вітропарками ДТЕК ВДЕ на березі Азовського моря у Запорізькій області.

Потужність вітроелектростанції — 100 МВт. Підрядником будівництва і постачальником основного обладнання ВЕС виступила компанія Vestas.

Орловська ВЕС була введена в експлуатацію у листопаді 2019 року. Загальний обсяг інвестицій склав 131 млн. євро.

На об'єкті встановлено 26 вітротурбін виробництва датської компанії Vestas, потужністю 3,8 МВт кожна. Висота вежі вітротурбіни — 112 м, діаметр ротора 126 м.

Коефіцієнт готовності вітроелектроустановок та інфраструктури станції — 99,25%, що відповідає кращим світовим показникам роботи вітропарків.

Прогнозований щорічний відпуск Орлівська ВЕС - 380 млн кВт*год зеленої електроенергії - цього достатньо, щоб забезпечувати 190 тисяч домогосподарств протягом року. Генерація станції дозволить уникнути викиду в атмосферу еквівалента 400 тисяч тон СО2 на рік. Ознайомитися з нетехнічним резюме проекту ви можете за посиланням.

 

Наш бізнес
Нікопольська СЕС

Нікопольська сонячна електростанція розташована у Дніпропетровській області на території відпрацьованого кар'єру з видобутку руди, землі якого непридатні для ведення сільського господарства.

Нікопольська СЕС потужністю 200 МВт (АС) є однією з найбільших в Україні (після Покровської СЕС) і входить у п'ятірку найбільших сонячних електростанцій у Європі.

Нікопольська СЕС була введена в експлуатацію в 2019 році. Загальний обсяг інвестицій склав 216 млн. євро.

На об'єкті встановлено 750 тисяч панелей виробництва китайських компаній Seraphim і Trina Solar, а також інвертори KSTAR.

У 2019 СЕС відпустила в Енергосистему України 282 млн. кВт*год — цього достатньо, щоб забезпечувати електрикою 143 тисячі домогосподарств протягом року. Використання цієї зеленої енергії дозволило уникнути викиду в атмосферу близько 300 тисяч тон СО2.

 

Наш бізнес
Покровська СЕС

Покровська сонячна електростанція розташована по сусідству з Нікопольською СЕС у Дніпропетровській області, на території відпрацьованого кар'єру з видобутку руди, землі якого непридатні для ведення сільського господарства.

Покровська СЕС потужністю 240 МВт (АС) — це найбільша сонячна електростанція в Україні і одна з трійки найбільших сонячних електростанцій у Європі.

Покровська СЕС була введена в експлуатацію у жовтні 2019 року. Загальний обсяг інвестицій склав 193 млн. євро.

На об'єкті встановлено 873 тисячі панелей виробництва китайської компаній Risen, інвертори KSTAR і силове обладнання німецького концерну Siemens.

Прогнозований щорічний відпуск Покровської СЕС — 400 млн кВт*год зеленої електроенергії — цього достатньо, щоб забезпечувати електрикою 200 тисяч домогосподарств протягом року. Генерація станції дозволить уникнути викиду в атмосферу еквівалента 420 тисяч тон СО2 на рік.

 

Наш бізнес
ДТЕК Тилігульська ВЕС

В рамках реалізації стратегії довгострокового розвитку на початку 2019 року компанія ДТЕК придбала проект ДТЕК Тилігульської вітроелектростанції. Це проект будівництва ВЕС потужністю 500 МВт з можливим збільшенням до 565 МВт. Майданчик будівництва знаходиться в Миколаївській області на березі Тилігульського лиману.
Проект знаходиться в активній стадії девелопменту.

На даний момент на майданчику ВЕС відновлено ветромоніторінговая кампанія і ведеться оцінка впливу на навколишнє середовище. Будівництво буде розділено на кілька черг. Очікувана вироблення зеленої електроенергії ДТЕК Тилігульський ВЕС після введення в експлуатацію складе близько 2 млрд кВтг на рік. Робота станції дозволить щорічно скорочувати викиди СО2 в атмосферу до 2 млн тонн.