Наш бізнес

ДТЕК ВДЕ має в своєму портфелі ряд діючих активів в вітровій і сонячній енергетиці, а також проекти, що знаходяться на різній стадії будівництва. Вони розташовані в Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській областях.

Робота цих об'єктів зеленої енергетики сприятиме підвищенню енергонезалежності України, а також поліпшення екологічної ситуації в країні. 

Наш бізнес
Ботієвська ВЕС

Ботієвська вітрова електростанція розташована на березі Азовського моря в Запорізькій області. Це найбільша ВЕС в Україні, яка також входить до п'ятірки найбільших вітропарків Центральної та Східної Європи. Її потужність - 200 МВт, станція введена в експлуатацію в 2012 р. На об'єкті встановлено 65 вітротурбін виробництва компанії «Vestas». Загальний обсяг інвестицій в Ботієвську ВЕС склав 345 мільйонів євро.

У 2018 році ВЕС відпустила 664,3 млн кВт-год в енергосистему України, що на 4,8% більше, ніж роком раніше.

Також 2018 році збільшилися коефіцієнти готовності вітроелектроустановок та інфраструктури станції до 99,64% і 99,34% (у 2017 році - 98,33% і 99,23%). Це відповідає найкращим світовим показникам роботи вітропарків.

 

 

Наш бізнес
ТРИФАНІВСЬКА СЕС

Трифанівська сонячна електростанція - пілотний проект компанії в сегменті сонячної енергетики, який розташований в Херсонській області. Проектна потужність станції - 10 МВт. Будівництво Трифанівської СЕС почалося в березні і завершилося в липні 2017 року. На об'єкті встановлено 37 тисяч сонячних панелей китайської компанії JA Solar і інвертори компанії АВВ, вироблені в Італії.

 

Станція в 2018 році виробила 12,7 млн кВт-год «зеленої» електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити електрикою більше 6,5 тисяч домогосподарств. Трифанівська СЕС була введена в експлуатацію і почала відпуск «зелених» кВт-год до Об'єднаної енергетичної системи України в серпні 2017 року.

Наш бізнес
Приморська ВЕС

Приморська вітроелектростанція потужністю 200 МВт - другий проект ДТЕК ВДЕ у вітроенергетиці.
Вітропарк складається з двох черг будівництва по 26 вітротурбін із загальною встановленою потужністю 100 МВт на кожній. Запуск перших турбін Приморської ВЕС відбувся за участю Президента України в лютому 2019 року. Ці вітротурбіни підключені до Об'єднаної енергосистеми України та почали виробництво «зеленої» електроенергії для країни. Введення в експлуатацію двох черг Приморської ВЕС планується до 2020 року.
Поставку, установку і обслуговування вітротурбін 3-мегаватного класу для Приморської ВЕС забезпечує компанія General Electric.

Щорічно ВЕС буде виробляти 650-700 млн кВт-год «зеленої» електроенергії. Завдяки роботі Приморської вітроелектростанції економія викидів СО2 в атмосферу складе 600-700 тисяч тонн щорічно за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.

Ознайомитися з нетехнічним резюме проекту ви можете за посиланням.

Наш бізнес
Орлівська ВЕС

Орлівська вітроелектростанція потужністю 100 МВт - третій проект ДТЕК ВДЕ у вітроенергетиці, який розташується в Запорізькій області. Будівництво почалося в січні і триватиме до кінця 2019 року. Підрядником будівництва і постачальником ключового обладнання ВЕС виступає датська компанія Vestas.

Реалізація даного проекту допоможе поліпшити екологічну та соціальну ситуацію в регіоні.

Очікується, що Орлівська ВЕС буде виробляти до 400 млн кВт-год «зеленої» електроенергії щорічно. Це допоможе скоротити викиди СО2 на більш ніж 400 тис. тонн в рік.
Ознайомитися з нетехнічним резюме проекту ви можете за посиланням.

Наш бізнес
Нікопольська СЕС

Нікопольська сонячна електростанція - другий проект ДТЕК ВДЕ в геліоенергетиці. Ця СЕС є найбільшою в Україні і входить в ТОП-3 в Європі. Проектна потужність станції - 200 МВт (АС). Розташовується вона в Дніпропетровській області.

У квітні 2018р. ДТЕК підписав договір з китайською корпорацією СМЕС на проектування і будівництво Нікопольської СЕС. Будівельні роботи стартували практично відразу і завершилися в січні 2019 року.

Очікується, що щорічну відпустку «зеленої» електроенергії станцією складе 282 млн кВт-год. Це дозволить скорочувати викиди СО2 в атмосферу на 300 тис. тонн в рік.
Для будівництва СЕС використані землі, які малопридатні для ведення сільського господарства.

Наш бізнес
Покровська СЕС

У лютому 2019 року компанія анонсувала старт нового проекту в секторі відновлюваної енергетики України - Покровської СЕС потужністю 240 МВт (АС). Вона буде складатися з 874 тис. панелей, які розмістяться в Нікопольському районі Дніпропетровської області - на землях колишнього кар'єру з видобутку марганцю. Ці землі належать до категорії рекультивованих ґрунтів, які не є цінними для сільгоспвиробництва.
Підготовчі роботи по проекту почалися в лютому 2019 року. Німецький концерн Siemens обраний генеральним підрядником для будівництва підстанції збору потужності 35/150 кВ з поставкою всього ключового обладнання, такого як трансформатори, розподільні пристрої відкритого і закритого типу, системи контролю.

Постачальником сонячних панелей виступає китайська компанія Risen.

Завдяки роботі цієї СЕС ми плануємо виробляти близько 400 млн кВт-год «зеленої» електроенергії, що дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 420 тис. тонн. Інвестиції в проект складуть близько 200 млн євро.

 

Наш бізнес
ДТЕК Тилігульська ВЕС

В рамках реалізації стратегії довгострокового розвитку на початку 2019 року компанія ДТЕК придбала проект ДТЕК Тилігульської вітроелектростанції. Це проект будівництва ВЕС потужністю 500 МВт з можливим збільшенням до 565 МВт. Майданчик будівництва знаходиться в Миколаївській області на березі Тилігульського лиману.
Проект знаходиться в активній стадії девелопменту.

На даний момент на майданчику ВЕС відновлено ветромоніторінговая кампанія і ведеться оцінка впливу на навколишнє середовище. Будівництво буде розділено на кілька черг. Очікувана вироблення зеленої електроенергії ДТЕК Тилігульський ВЕС після введення в експлуатацію складе близько 2 млрд кВтг на рік. Робота станції дозволить щорічно скорочувати викиди СО2 в атмосферу до 2 млн тонн.